Spalio 18 ir 19 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Salose perinčių paukščių apsauga – iššūkiai ir geroji praktika“

 13-11-2023


Spalio 18 ir 19 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Salose perinčių paukščių apsauga – iššūkiai ir geroji praktika“

Š. m. spalio 18 – 19 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Salose perinčių paukščių apsauga – iššūkiai ir geroji praktika“. Į renginį susirinko žymūs Europos šalių žuvėdrų ekspertai ir tyrėjai. Seminare pranešimus skaitė net 11 šalių atstovai: Anglijos, Izraelio, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Bulgarijos, Kroatijos, Latvijos, Baltarusijos, Sakartvelo ir Lietuvos. Pranešimų metu supažindinta su upinių ir mažųjų žuvėdrų būkle įvairiose šalyse, šių paukščių buveinių tvarkymo patirtimi, žuvėdrų apsaugos priemonėmis ir jų tyrimų naujovėmis. Pabrėžta dirbtinių salų ir plaukiojančių platformų įrengimo svarba, nes natūralios salos greitai užauga aukšta žole, krūmais bei medeliais ir tampa nebetinkamomis žuvėdrų perėjimui. Ypač pasiteisina tinkamose vietose išdėstyti plaustai, nes juose noriai apsigyvena upinės žuvėdros, eliminuojama plėšrūnų žala. Tokios priemonės taikomos daugelyje Europos šalių. Seminaro metu išskirtinai pabrėžtas Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriato sėkmingas bendradarbiavimas su Vidaus vandens kelių direkcija, kuri atsakinga už Nemuno ir kitų upių vandens kelius. Daugelyje šalių laivybos kelių valymo ir gilinimo metu sunaikinamos žuvėdroms perėti tinkamos salos ir salelės. Tačiau Lietuvoje šio sėkmingo bendradarbiavimo dėka pavyko netik išvengti tokio pavojaus, bet vandens kelio tvarkymo darbus pritaikyti žuvėdrų buveinių formavimui. Farvaterio gilinimo metu gruntas buvo pilamas laivybai netrukdančiose vietose ir formuojamos atviros salos labai tinkamos žuvėdrų perėjimui. Palankiai įvertinta žuvėdrų tyrimo naujovė panaudojant siųstuvus. Upinėms žuvėdroms uždėjus siųstuvus gauti labai vertingi ir nauji duomenys apie jų socialinius ryšius, mitybos vietas ir klajones.

Antrąją seminaro dieną buvo organizuota išvyka į Paupio žuvininkystės tvenkinių teritoriją ir Novaraisčio ornitologinį draustinį. Seminaro dalyviai galėjo betarpiškai susipažinti su LOD vykdyto žuvėdrų apsaugai skirto projekto teritorijomis. Seminaro dalyviai diskusijų metu turėjo galimybę aptarti įvarius žuvėdrų apsaugos ir tyrimų klausimus, užmegzti naujus ryšius ir aptarti tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Santraukos

Seminar
Conservation of Island Breeding Birds: Challenges and Best
Practices
18-19 October 2023, Vilnius
Abstracts

Eugenijaus Drobelio nuotraukos:

20231018_092149

20231019_113437

20231019_164018

20231019_165802 (1)


Visos rubrikos naujienos: