Foto paroda žuvėdros - grakščiosios šaudyklės Veisiejuose

 12-10-2022


Foto paroda žuvėdros - grakščiosios šaudyklės Veisiejuose

Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyva gamtos fotografų sukauptos fotografijos ir iš jų parengta paroda „Žuvėdros - grakščiosios šaudyklės“ toliau keliauja po šalies saugomas teritorijas. Šiuo metu ji eksponuojama Veisiejuose, Veisiejų regioninio parko lankytojų cente. Kviečiame visus, kurie domisi gamta, aplankyti Veisiejuose eksponuojamą parodą ir susipažinti su visomis mūsų krašte aptinkamomis žuvėdromis.

Rimgailės Zelenauskaitės nuotraukos

image_6483441.JPGv - Copy

image_6483441.JPGm - Copy

image_6483441.JPGz

Šiame parke Veisiejų ir Niedaus ežerų sandūroje esančioje saloje jau daug metų žinoma upinių žuvėdrų kolonija. Kelios dešimtys šių paukščių saloje kuriasi kartu su rudagalviais kirais. Tai pati gausiausia upinių žuvėdrų kolonija Pietų Lietuvoje. Šioje vietovėje 2005 m. įsteigtas Niedaus valstybinis ornitologinis draustinis, o 2006 m. – paukščių apsaugai svarbi teritorija, skirta apsaugoti čia perinčias upines žuvėdras (Sterna hirundo). Salose ir jų priekrantėse peri 18 rūšių vandens paukščiai. Nuo aukšto ežero kranto labai patogu iš toliau stebėti triukšmingą žuvėdrų ir kirų gyvenimą. Išsami informacija apie šiuos paukščius ir ten įsikūrusią jų koloniją pateikiama prie ežero įrengtame stende.

Lietuvos ornitologų draugija parodą „Žuvėdros – grakščiosios šaudyklės“ organizuoja su partneriais VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija, Nemuno kilpų regioninio parko direkcija ir UAB „EKO STOMA įgyvendindama ES LIFE programos, LR aplinkos ministerijos ir projekto partnerių lėšomis finansuojamą projektą  „Suinteresuotų institucijų pajėgumų pritaikymas gerinant upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugos būklę Lietuvoje“ (Nr. LIFE17 NAT/LT/000545).


Visos rubrikos naujienos: