Pirmojo upinių žuvėdrų monitoringo rezultatai (Kintai)

 06-06-2022


Pirmojo upinių žuvėdrų monitoringo rezultatai (Kintai)

Gegužės mėnesį įvyko pirmoji upinių žuvėdrų lizdų apskaita Kintų žuvininkystės tvenkiniuose, Šilutės rajone. Perintys paukščiai rasti septyniose salose, salelių kompleksuose, bei trijuose plaustuose, kurios primena salas.

Pirmosios apskaitos metu Kintų tvenkiniuose rastas ir suskaičiuotas 271 upinių žuvėdrų lizdas. Plaustuose buvo susukti 138 žuvėdrų lizdai (37+52+49), salose rasti 133 lizdai (23+4+2+15+8+62+19).

Nors salų, kur žuvėdros gali įsikurti ir perėti tvenkiniuose yra, tačiau dirbtiniai plaustai yra būtini sėkmingesniam žuvėdrų perėjimui. Salelės tvenkiniuose yra gana žemos ir pakilęs vandens lygis ar vėjo sukeltos bangos neretai nuplauna, žemesnėse vietose susuktus paukščių lizdus. Taip pat derlingame salelių dirvožemyje, labai greitai auga žolės ir krūmai, kurie neretai užgožia žuvėdrų lizdus ir šie paliekami. Taip pat salelės lengvesnis grobis plėšrūnams.

Tuo tarpu plaustuose minėtų problemų nėra. Plaustuose įrengiamos slėptuvės - stogeliai kuriuose jaunikliai slepiasi nuo kaitrių saulės spindulių, lietaus ar plėšrūnų.

Gegužės pabaigoje tvenkiniuose buvo įleisti dar du plaustai skirti žuvėdrų perėjimui. Kadangi upinių žuvėdrų perėjimas yra ganėtinai ištęstas (dalis paukščių pradeda perėti ankščiau, dalis vėliau, kai kurie žuvus dėčiai peri pakartotinai) tikimės, kad nauji plaustai bus greitai užimti ir antrosios apskaitos metu čia taip pat rasime perinčias upines žuvėdras. 

IMG_5246

DJI_0143


Visos rubrikos naujienos: