Sėkmingas žuvėdrų sezonas Nemuno deltos regioniniam parkui priskirtoje Nemuno upės atkarpos dalyje

 27-07-2021


Sėkmingas žuvėdrų sezonas Nemuno deltos regioniniam parkui priskirtoje Nemuno upės atkarpos dalyje

2020 metų sezonas Nemuno deltos regioniniam parkui priskirtoje Nemuno atkarpoje nuo Galzdonų iki Kuršių marių buvo nesėkmingas. Paukščiai perėjo tik vienoje Rusijos pusėje buvusioje saloje ir ten lizdai dėl neaiškių priežasčių buvo sunaikinti.

2021 metų žuvėdrų perėjimo sezono pradžia šioje Nemuno upės dalyje taip pat neatrodė daug žadanti. Dėl aukšto vandens lygio žuvėdroms tinkamos salos paukščių perėjimo sezono pradžioje buvo po vandeniu, todėl šiems paukščiams tinkamų perėjimo vietų upėje buvo gana mažai.

Tačiau vandens lygiui sparčiai krentant salos pradėjo lįsti iš vandens ir sąlygos pasidarė kur kas geresnės. Nors ir perėjimo pradžia suvėlavo, tačiau Nemuno deltos regioniniam parkui priskirtoje Nemuno atkarpos dalyje keliose salose žuvėdros įsikūrė gana sėkmingai.

Vienoje saloje, esančioje Rusijos pusėje įsikūrė keliolika porų mažųjų ir kelios upinių žuvėdrų poros (kadangi sala Rusijos pusėje tikslaus čia įsikūrusių paukščių porų skaičiaus pasakyti nėra galimybės).

Dar vienas specialiai žuvėdroms supiltas trijų salų kompleksas jau Lietuvos pusėje, ties Girininkų kaimu buvo apgyvendintas, kur kas sėkmingiau. Čia pirmosios apskaitos metu birželio 18 d. buvo rasti 18 upinių ir 37 mažųjų žuvėdrų lizdai. Atlikus antrąją apskaitą liepos 11 d. lizduose jau buvo sėkmingai išsiritę dauguma žuvėdrų jauniklių. Taip pat papildomai rasta nemažai naujų lizdų. Viso abiejų apskaitų metu šiose salose suskaičiuoti 50 upinių ir 67 mažųjų žuvėdrų lizdai.

Salos ganėtinai plikos ir vietų kur žuvėdriukai galėtų slėptis nuo plėšrūnų bei nepalankių oro sąlygų salose buvo gana mažai. Dėl šios priežasties nuspręsta salose pastatyti specialių stogelių (slėptuvių), kurias paukščiai iškarto sėkmingai ėmė naudoti. Tikimės, kad ir antrosios apskaitos metu rastuose lizduose sėkmingai išsiperės žuvėdrų jaunikliai.

IMG_4118 (1)

Pažymėtos lizdų vietos. Vytauto Eigirdo nuotrauka

IMG_5229

Slapukas. Povilo Bagdono nuotrauka


Visos rubrikos naujienos: