Fotografijos paroda Pamaryje

 19-06-2023


Fotografijos paroda Pamaryje

Ventės rago ornitologinės stoties Paukščių migracijos ekspozicijoje pristatoma foto paroda „Žuvėdros - grakščiosios šaudyklės“.

Žuvėdros aptinkamos prie daugelio upių, ežerų, žuvininkystės tvenkinių, taip pat ties Kuršių mariomis, pajūryje. Lietuvoje veisiasi 5 rūšių žuvėdros, tačiau tiktai upinė žuvėdra yra gausesnė. Kitos mūsų krašte perinčios žuvėdros – baltaskruostė, baltasparnė, juodoji ir mažoji žuvėdros, yra retos ir įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Lietuvos ornitologų draugija, siekdama šviesti visuomenę ir populiarinti žuvėdrų apsaugos idėjas bei priemones, paskelbė žuvėdrų fotografijų konkursą. Gamtos fotografai buvo pakviesti fotografuoti įvairių rūšių žuvėdras, tame tarpe ir plėšriąsias, margasnapes ar poliarines žuvėdras, kurios sutinkamos mūsų krašte. Gausus būrys fotografų konkursui pateikė fotografijas, kurios atspindėjo šių paukščių socialinius ryšius,  medžioklių subtilybes, išvaizdos išskirtinumus, gamtosaugos aktualijas. Šioje parodoje eksponuojami konkurso dalyvių ir kitų gamtos fotografų darbai, kuriuose atspindėtas grakštus žuvėdrų pasaulis.

20230614_111501

Eugenijaus Drobelio nuotrauka

Lietuvos ornitologų draugija parodą „Žuvėdros – grakščiosios šaudyklės“ organizuoja su partneriais VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija, Nemuno kilpų regioninio parko direkcija ir UAB „EKO STOMA įgyvendindama ES LIFE programos, LR aplinkos ministerijos ir projekto partnerių lėšomis finansuojamą projektą  „Suinteresuotų institucijų pajėgumų pritaikymas gerinant upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugos būklę Lietuvoje“ (Nr. LIFE17 NAT/LT/000545).

Pagrindinis projekto tikslas yra pagerinti upinių ir mažųjų žuvėdrų perinčių populiacijų būklę jų apsaugai svarbiose teritorijose, tinkamai tvarkant jų veisimosi buveines ir taikant kitas šioms rūšims svarbias apsaugos priemones.


Visos rubrikos naujienos: