Tolimuos kraštuos

 21-01-2020


Tolimuos kraštuos

Lietuvoje tamsus ir niurgzlus žiemos laikotarpis. Daugelis sparnuočių palikę gimtą kraštą. Jau kelis mėnesius nebesutinkamos ir upinės bei mažosios žuvėdros. Kur jos šiuo metu nuklydusios ir ką beveikiančios.

Į tolimas žiemojimo vietas mūsų upinės žuvėdros patraukia rugpjūčio mėnesį, dažniausiai skrisdamos jūrų pakrantėmis. Jos yra vienos iš toliausiai skrendančių migrantų – žiemos mėnesius praleidžia Pietų Afrikos vandenyno pakrantėse, kur maitinasi jūrų platybėse, o nakčiai apsistoja jų pakraščiais. Žiemos ir kelionių metu formuojasi naujos paukščių poros, kurios sugrįžta į mūsų kraštą, kad užaugintų savo palikuonis.

Mūsų krašte perinčios mažosios žuvėdros, skirtingai nuo upinių žuvėdrų, žiemą dažniausiai praleidžia Rytų Afriką skalaujančio Indijos vandenyno pakrantėse, Raudonojoje jūroje. Vakarų Europos paukščiai dažniausiai žiemoja Vakarų Afrikoje, Ramiojo vandenyno pakrantėse, kur gali žiemoti ir dalis mūsų sparnuočių. Įdomu, jog į žiemojimo vietas mažosios žuvėdros, skirtingai nuo upinės žuvėdros, rugpjūčio mėnesį patraukia virš didesnių upių, o ne pajūriu.

2

Mažoji žuvėdra. Remigijaus Gegelevičiaus nuotrauka

 


Visos rubrikos naujienos: