Nemune šalia Vilkijos pilama sala mažosioms ir upinėms žuvėdroms

 20-05-2019


Nemune šalia Vilkijos šalia jau prieš keletą metų susiformavo smėlio sala, kurią noriai "okupavo" paukščiai. Šiemet greta senesnės ėmė formuotis dar viena mažytė salelė. Pasitarus su žuvėdrų apsaugai skirto LIFE projekto partneriu – VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija“ (VVKD), buvo priimtas sprendimas ją padidinti ir suformuoti gerokai didesnę salą paukščiams dar šiam perėjimo sezonui. Šiuos darbus, kaip numatyta projekto paraiškoje, turi įgyvendinti VVKD.

Jau kelios dienos kaip, stengiantis kuo mažiau trukdyti gretimai jau perintiems ar dar tik besiruošiantiems perėti rudagalviams kirams, upinėms ir mažosioms žuvėdroms, yra intensyviai vykdomi naujos salos supylimo darbai. Darbai buvo pradėti gegužės viduryje. Kad žemsiurbė neišbaidyti perinčių paukščių, ji pastatyta atokiau nuo salų, o gruntas pilamas per plūdurų ir specialios platformos pagalba nutiestu lanksčiu vamzdžiu (žr. nuotrauką).

Kadangi dar tik kai kurios žuvėdros pradėjo perėti, didelė tikimybė, kad dalis žuvėdrų jau šiais metais įsikurs naujai supiltoje saloje.

Pilama sala ties Vilkija

Pilama sala ties Vilkija. Eglės Pakštytės nuotrauka


Visos rubrikos naujienos: