Fotokonkursas „Žuvėdros - grakščiosios šaudyklės“

 24-04-2020


Fotokonkursas „Žuvėdros - grakščiosios šaudyklės“

Lietuvos ornitologų draugija, siekdama šviesti visuomenę ir populiarinti žuvėdrų apsaugos idėjas bei priemones, organizavo žuvėdrų fotografijų konkursą „Žuvėdros - grakščiosios šaudyklės“. Gamtos fotografai buvo kviesti fotografuoti įvairių rūšių žuvėdras, kurios sutinkamos mūsų krašte. Laukta fotografijų, atspindinčių šių paukščių socialinius ryšius,  medžioklių subtilybes, išvaizdos išskirtinumus, gamtosaugos aktualijas. Konkurse aktyviai dalyvavo gamtą pamėgę ar mėgėjiška fotografija susidomėję žmonės. Tačiau dalis fotografijų buvo netinkamos, nes jose buvo atvaizduoti kirai. Autoritetinga LOD komisija, kurią sudarė natūralios gamtos fotografai Vytautas Knyva, Marius Čepulis ir Eugenijus Drobelis, atrinko 40 tinkamiausių fotografijų (Žr. nuorodą). Atrenkant fotografijas siekta, kad jos reprezentuotų visų 8 rūšių žuvėdras, kurias galima aptikti mūsų šalyje. Komisijai buvo pateikti keli šimtai fotonuotraukų, o konkurso laureatais paskelbti Andriejus Bagdanovas, Rimantas Ereminas, Remigijus Gegelevičius, Renatas Jakaitis, Saulius Karalius, Simonas Minkevičius, Dalia Račkauskaitė, Rimantas Stankūnas, Eglė Sukackienė, Igoris Šeštokas. Šių autorių darbai bus panaudoti mobilios foto parodos įrengimui, projekto svetainės apipavidalinimui, kalendorių, lankstinukų, atvirukų ir kitų su projektu susietų leidinių gamybai.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir dalyvius, visiems linkime įsimintinų akimirkų išvykose į gamtą ir įspūdingų fotonuotraukų.

Fotokonkursą „Žuvėdros – grakščiosios šaudyklės“ Lietuvos ornitologų draugija organizavo su partneriais VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija, Nemuno kilpų regioninio parko direkcija ir UAB „EKO STOMA įgyvendindama ES LIFE programos, LR aplinkos ministerijos ir projekto partnerių lėšomis finansuojamą projektą  „Suinteresuotų institucijų pajėgumų pritaikymas gerinant upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugos būklę Lietuvoje“ (Nr. LIFE17 NAT/LT/000545).

 

 


Visos rubrikos naujienos: